KLIMATYZACJA

komfort termiczny


KLIMATYZACJA

Komfort termiczny

Klimatyzacja w budynku mieszkalnym służy do poprawy komfortu mieszkania, pozwala na obniżenie temperatury latem, lub podniesienie ich w sezonie grzewczym. Dobór odpowiedniej jednostki i miejsca ich montażu jest kluczowy dla osiągnięcia oczekiwanych rezultatów. Dodatkowo cicha praca i energooszczędność są równie ważnymi cechami.

Najczęściej wybieranym rozwiązaniem są klimatyzatory typy split oraz multisplit. Instalacje typu split polegają na tym iż do jednej jednostki zewnętrznej podłączona jest jedna jednostka wewnętrzna. Tego typu rozwiązanie zazwyczaj jest związane z niższym kosztem.

Instalacje typu multisplit polegają na tym iż do jednej jednostki zewnętrznej podłączone jest kilka jednostek wewnętrznych. Minimalizuje to ilość urządzeń zamontowanych na zewnątrz budynku.

KLIMATYZATOR ŚCIENNY

Najczęściej wybierane, najprostsze rozwiązanie. Jak nazwa wskazuje jednostka wewnętrzna umieszczana jest na ścianie.

KLIMATYZATOR PRZYPODŁOGOWY

Czasami nie mamy możliwości zamontowania klimatyzatora na ścianie, np. poddasze. W takim przypadku możemy zamontować jednostkę przypodłogową.

KLIMATYZATOR KASETONOWY

Mają one zastosowanie w domach lub innych budynkach z podwieszanym sufitem. Strumień powietrza zamiast ze ścian rozchodzi się z sufitu w 4 kierunkach.